Gündem

10 İlin Yerel Seçim Anket Sonuçları Açıklandı! Son Durum Bilgileri

31 Mart 2019 yerel seçimlerine yönelik 10 farklı ide uygulanan anketlerin sonuçları kamuoyuna açıklandı. EMAX Araştırma şirketi tarafından yapılan anket sonuçlarından elde edilen bilgiler, seçime yönelik önemli ipuçlarını barındırıyor.

DİYARBAKIR

Diyarbakırlı vatandaşların, kararsızlar dağıtılmadan yüzde 34,5 oranında bir kesimin AK Parti adayı Cumali Atilla’ yı, yüzde 50,7 oranında bir kesimin de HDP adayı Selçuk Mızraklı’ yı seçeceği aktarılıyor.

MARDİN

Mardin sonuçlarına göz atıldığında yüzde 50,2 oranında vatandaşların HDP adayı Ahmet Türk’ ü, yüzde 33,1 oranında ise AK Parti adayı Vecdi Kahraman olarak anket sonuçlarına yansıdığı aktarılıyor.

ARDAHAN

Ardahan için yüzde 34,7 oranında AK Parti Yunus Baydar çıkarken; CHP adayı Faruk Demir ise yüzde 31,3 olarak aktarılıyor.

KARS

Kars anket sonuçlarından elde edilen verilere göre, yüzde 31,2 oranında MHP adayı Çetin Nazik, yüzde 25,4 oranında ise HDP adayı Ayhan Bilgen’ in, yüzde 15,5 oranında ise CHP adayı Taner Toraman’ ı seçecekleri yönünde yanıt verildiği görülüyor.

IĞDIR

Iğdır anket çalışmalarında MHP adayı Yaşar Tezel’ in yüzde 45,8, HDP adayı Yaşar Akkuş’ un ise yüzde 44,3 oy alacağı öngörüldüğü bilgisi paylaşıldı.

TUNCELİ

Tunceli anket sonuçlarına bakıldığında yüzde 31,5 oranında kesimin 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde HDP adayı Nurşat Yeşil’ i seçeceği yönünde yanıt verdiği, yüzde 27 oranında bir kesimin ise TKP adayı Fatih Mehmet Maçoğlu’ na oy vereceği görüşü bildirildi. Bu ankette CHP adayı Yunuf Kenan’ ın oy oranı ise yüzde 19,8 olarak aktarıldı.

HAKKARİ

Hakkari anketlerine katılan vatandaşlar HDP adayı Cihan Karaman’ ı yüzde 57 lik büyük bir oranla desteklerken, AK Parti adayı Cüneyt Epcim’ in oy oranının ise yüzde 25,6 oranında kalacağı sinyallerini veriyorlar. Bu ankette kararsız adayların oy oranı ise yüzde 16 olarak aktarılıyor.

ELAZIĞ

Bingöl’ de yapılan anket çalşmalarında yine aynı şirketin sağladığı bilgilere göre yüzde 49 oranında bir kesimin tercihini AK Parti’ nin adayı olan Şahin Şerifoğulları olarak yapacağı bilgisi verilirken, yüzde 25 lik bir oy oranıyla MHP adayı Bilal Çoban’ ın ifade edildiği görülüyor.

BİNGÖL

Bingöl anket verilerinde ise yüzde 49 lık bir kesimin AK Parti adayı Erdal Arıkan olarak yanıt verdiği, yüzde 31,2 oranındaki kesimin se HDP adayı Hişyar Özsoy’ a oy vereceği yanıtının alındığı belirtiliyor.

MUŞ

Muş anket çalışmalarında elde edilen verilerde ise AK Parti adayı Feyat Asya’ nın yüzde 43, 5 lik bir kesimden oy alaağı, HDP adayı Sırrı Sakık’ ın ise oy oranının yüzde 37,6 olarak elde edildiği bilgisi verildi.

 

 

Yorum yap

Mail adresiniz gözükmeyecek.

Bunlara da bakın:

Teknoloji

Ünlü Yayın Platformu Twitch Ücretsiz Karaoke Oyununu Kullanıma Sundu

post-image

Dünyaca ünlü canlı yayın platformu Twitch, ücretsiz karaoke oyununu kullanıma sunarak önemli bir adım attı. Karaoke oyununun adı ise Twitch Sings olarak belirlendi…

YAYINCILARIN VE OYUNCULARIN GÖZ BEBEĞİ

Twitch, şuan itibariyle adeta yayın dünyasının ve oyun severlerin göz bebeği konumunda yer alıyor. Dünya’ nın tüm ülkelerinden farklı kategorilerden, farklı içerikler sunan içerik üreticisi veya diğer adıyla yayıncıalrına rastlamak mümkün. Canlı eğlence ve komedi yayınları, müzik yayınları, sanat, teknoloji, bilim, yazılım, bilgisayar, ekonomi hatta ve hatta politika odaklı yayınlara dahi rast gelmenin mümkün olduğu Twitch platformu, yeni bir duyuru gerçekleştirdi. Duyuruda, Twitch’ in karaoke oyunu olan Twitch Sings’ in yayın hayatına başladığı duyuruldu.

TWİTCH SİNGS KULLANIMA SUNULDU-İLGİ TATMİN EDİCİ

Twitch’ in ücretsiz oyunu Sings’ e gösterilen ilgi yoğun. Kullanıma sunulduğu andan itibaren çok sayıda kişi tarafından oynanan oyun, bilindik karaoke oyunları mantığında işliyor. Elbette arkasında güçlü bir yapımcının ve adeta fenomenin yer alıyor olması da ilginin katlanarak büyümesine katkı sağlıyor. Canlı yayın eğlencelerinin sınırsız…

Daha fazlasını oku
Teknoloji

Whatsapp Tatil Modu Güncellemesi Yakında!

post-image

Whatsapp tatil modu güncellemesinin çok yakında test işlemlerinin tamamlanmasıyla beraber, tüm cihazlara sunulması ve kullanıma açılması bekleniyor. Whatsapp tatil moduyla birlikte, ara vermek istediğiniz grup konuşmalarından bildirim almıyor, uzaklaşmış oluyorsunuz…

GRUP SOHBETLERİNDEN KAÇMANIN YOLU

Dünya’ nın en popüler mesajlaşma uygulamalarından olan Whatsapp’ a devrim niteliğinde bir güncelleme daha geliyor. Bu güncellemenin çok yakın zamanda test süreçlerinin tamamlanmasının ardından tüm kullanıcılara sunulması bekleniyor. Yapılacak güncellemeyle beraber, ara vermek istediğiniz grup sohbetlerinden kurtulmanıza olanak sağlanacak. Güncellemede, tatil moduna aldığınız grup konuşmalarından bildirim almayacaksınız. Whatsapp derdinize çare olacağını düşündüğümüz bu güncellemesiyle yakın zamanda yeniden karşımızda olacak gibi duruyor.

Uzunca sürelerdir beklenen Whatsapp tatil modu, Ekim ayında konuşulmaya başlamış ve net bir açıklama ya da ibareye rastlanmamıştı. Ancak şuanda Android 2.19.101 sürümü ile bu çalışmanın yapıldığı kesinlik kazandı. Whatsapp’ ın beklenen önemli güncellemelerinden olan bu düzenlemenin yakın zamanda tüm ülkelerdeki Whatsapp kullanıcılarına sunulacağı ifade ediliyor. Grup sohbetlerine mola vermek, bir süre gruptan uzaklaşmak ancak gruptan çıkmak istemeyen…

Daha fazlasını oku
Teknoloji

Ailesi PUBG Oynamasını İstemiyor Diye İntihar Etti! Tedirgin Eden Olay

post-image

Dünyaca ünlü oyun PUBG oyuncusu Hintli bir genç, ailesinin PUBG oynamasına izin vermemesi, oyunu bırakmasını söylemesi üzerine canına kıyarak intihar etti…

MİLYONLARCA OYUNCUSU VAR, ÇOĞUNLUĞU GENÇ YAŞTA

Yakın zaman içerisinde oyun dünyasına iddialı bir giriş yapan ve milyonlarca Dünya geneli oyuncusu bulunan PUBG, mobile versiyonuyla da büyük ilgi görüyor. Ücretsiz olması ve çok sayıda cihazda rahatlıkla oynanabiliyor olması, oyunun kullanıcı sayısında önemli bir etken olarak görülüyor. Elbette oyunun kurgusunun ve olay örgüsünün de bunda önemli bir etmen olduğunu söylemeliyiz. Bu oyun o kadar beğeniliyor ki artık işin boyutları çok ciddi düzeylere ulaşmış durumda.

HİNDİSTAN POLİSİ YASAKLAMIŞ, ÖĞRENCİLERİ TUTUKLAMIŞTI

Ülkedeki katı eğitim seviyesi şüphesiz herkes tarafından bilinen Hindistan, öğrencilerin PUBG oynamasını sınav dönemi boyunca yasaklamış ve Hint polisi tarafından duyuru gerçekleştirilmişti. Kurala uymayan 16 öğrenci de ilk duyuruların ardından tutuklanmış, daha sonra kefaletleri ödenerek bırakılmışlardı.

AİLESİ PUBG OYNAMAYI BIRAK DEDİ İNTİHAR ETTİ

Bir genç de ailesinin PUBG oynamayı bırakmasını istemesi, derslerine çalışması gerektiği konusunda sürekli baskı…

Daha fazlasını oku
Gündem

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş Oldu! İlk Tebrik AK Parti’ den Geldi

post-image

Ankara’ da yerel seçimlerde oy farkını önde götüren ve mazbatasını alan Mansur Yavaş, Ankara Büyükşehir Belediye başkanı oldu. Mansur Yavaş’ a ilk tebrik AK Parti’ den yapıldı…

Ankara’ da Mazbata Mansur Yavaş’ a Verildi

Ülke gündeminin uzunca süreler hareketli geçmesine neden olan 31 Mart 2019 yerel seçimleri netlik kazandı ve Ankara’ da Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş oldu. Mazbatası verilen Mansur Yavaş’ a ilk tebrik AK Parti’ den geldi. Mansur Yavaş’ ın göreve başlama durumu, mazbatasının verilmesiyle netleşti ancak İstanbul’ da süreç hala devam ediyor.

İstanbul’ da AK Parti Oyların Yeniden Sayılmasını İstedi

AK Parti, İstanbul seçimlerinin usülsüz olduğu, az sayıda oy farkıyla kazanıldığı yönünde ifadeler kullandı. Kamuoyuna yapılan açıklamada, oyların az sayıdaki bir farkla seçimde galibiyeti getirmesinin şaibeli olduğu aktarıldı.

CHP ve İYİ Parti’ den Tepki Yükseldi

İstanbul’ daki oyların durumunun şaibeli ve usülsüz olarak nitelendirilmesine CHP ve İYİ Parti tarafından da tepki gösterildi. Yapılan açıklamalarda, Türk milletinin milli iradeye saygısızlığı unutmayacağı ve seçimde…

Daha fazlasını oku
Gündem

AK Parti İstanbul’ da Tüm Oyların Yeniden Sayılmasını İsteyecek! Yerel Seçim Karmaşası

post-image

İstanbul’ da 17 bin küsür farkla CHP lideri Ekrem İmamoğlu’ nun üstünlüğü korunurken; AK Parti tarafından yapılan açıklamada, tüm ilçelerde oyların yeniden sayılması için YSK’ ya itiraz başvurusu yapılacağı ifade edildi…

AK PARTİ’ OYLARIN TÜMÜNÜN YENİDEN SAYILMASINI İSTİYOR

Yaklaşık olarak 1 haftadır İstanbul’ da bazı bölgelerdeki sandıkların oyları yeniden sayılıyor. İlçe seçim kurullarına yapılan itirazlar doğrultusunda oylar sayılarak, yanlışlık olup olmadığı teyit ediliyor. AK Parti itirazları sonrasında gerçekleştirilen bu işlemlerde, CHP adayı Ekrem İmamoğlu ile Yıldırım’ ın arasındaki oy farkının korunduğu gözlemlenebiliyor. AK Parti’ nin bu sürece itiraz etmek ve usulsüz oylar ile geçersiz oyların yeniden incelenmesi için tüm oyların yeniden sayılması yönünde itirazlarını YSK’ ya ileteceği aktarılıyor.

YSK KARAR VERECEK – SEÇİMİN PATRONU YÜKSEK SEÇİM KURULU

Tüm siyasi partiler tarafından seçim sürecinin, mazbataların verilmesi konusunun patronu olarak Yüksek Seçim Kurulu (YSK) gösteriliyor. İstanbul’ da 319 bin geçersiz oyun yeniden sayılmasıyla alakalı süreçte fark 17 bin olarak gündeme yansırken, AK Parti’ nin tüm…

Daha fazlasını oku
Teknoloji

Facebook Reklamlarında KDV Dönemi Resmen Başladı!

post-image

Facebook üzerinden reklam veren işletmeler ve sayfa sahipleri, yayınladıkları her reklam bütçesinin üzerine ilave % 18 oranında KDV ödeyecekler. Şaşırtan KDV güncellemesi ve yapılan açıklamanın detayları da bir o kadar ilginç…

FACEBOOK REKLAMLARINA KDV UYGULAMASI GETİRİLDİ

Facebook üzerinden yayınlanan (Facebook/Instagram) reklamlar için artık KDV uygulaması getirildi. Ürününü satmak, sayfasını tanıtmak ya da yeni müşterilere ulaşmak gibi amaçlarla verilen Facebook/Instagram reklamları için KDV alınması uygulamaya konuldu. Facebook tarafından vergilendirme bölümünde yapılan açıklamalar ışığında, KDV numarasını giren reklamverenlerden KDV alınmayacak. Eğer kişi reklam verirken KDV numarasını girmezse, hesabına eklediği ilk bakiyeden % 18 oranında KDV tahsil edilecek.

% 18 KDV UYGULAMASI – ŞAŞIRTAN GÜNCELLEME

Facebook reklam verme alanında kampanyaların oluşturulduğu sekmede reklamverenlerin karşısına çıkan KDV seçeneği hayli şaşırttı. Bu ekranda KDV numarası sorularak, kişilerin KDV uygulamasından muaf tutulması amaçlanıyor. Eğer KDV numarası girilmezse, 100 liralık bir reklam için kişinin 118 lira ödemesi ya da eklediği 100 liralık bakiyeyi 82 TL olarak kabul etmesi gerekiyor. Bu…

Daha fazlasını oku